Ana Dascăl medaliată cu bronz la FOTE

adăugat pe26 Iul 2017, 21:50
Ana Dascăl medaliată cu bronz la FOTEclick pe imagine pentru a o mări

Ziua a treia a întrecerilor de la Festivalul Olimpic al Tineretului European, de la Gyor, din Ungaria, a adus, pentru delegația României, o primă medalie. Bucuria noastră este și mai mare, întrucât acest trofeu a venit de la înotătoarea Ana dascăl, portdrapel pentru România la festivitatea de deschidere a competiției polisportive. Ana Dascăl a terminat cursa cu timpul de 56:63,adjudecându-și medalia de bronz.

La 100 metri bras, Huszar Ingrid a reușit calificarea în semifinale, cu timpul de 1:11:89. Apoi, cu timpul de 1:12:73, sportiva noastră a terminat pe locul 11 în semifinale.

Gabriela Gâdea, la 200 metri spate, a luptat pentru calificarea în finală, fiind a 12-a, cu timpul de 2:19:74. Mihnea Ionescu, la 200 metri mixt, a terminat pe locul 27, cu un timp de 2:12:51,iar Clara Spânu, la 400 metri liber, a încheiat cursa pe locul 15, cu 4:27:23. Andreea Drăgoi, la 200 metri mixt, a fost pe locul 18, cu un timp de 2:23:69.