Martin locul 7 în finala de 100 metri fluture

adăugat pe10 Oct 2018, 05:52
Martin locul 7 în finala de 100 metri flutureclick pe imagine pentru a o mări

Înotătorul Daniell Martin a ocupat locul 7 în finala probei de 100 metri fluture, la Jocurile Olimpice de Tineret care au loc la Buenos Aires, în Argentina. Timpul sportiului nostru a fost de 53:00. El bătuse recordul național de juniori în semifinale, cu 52:70. De asemenea, la 100 metri spate, Martin a cucerit medalia olimpică de argint.

La proba de 100 metri bras feminin, în serii, Maria Gâdea a terminat cursa în 1:12:04, iar Huszar Ingrid în 1:12:36, niciuna necalificându-se pentru semifinale.

George Rațiu a adus a treia finală olimpică lotului nostru de înot, parcurgând cu brio traseul probei de 50 metri liber. Rațiu a înotat 23:05 în serii, după care, cu 22:85 în semifinale, are al șaptelea timp pentru finala care va avea loc în această noapte.